Zlaté mlieko – zdravý nápoj z kurkumy

11th marec, 2017 / Žiadny komentár

Ak  práve nie ste na detoxikačné kúry, ale napriek tomu chcete na jar organizmu dopriať niečo skutočne zdravé, vyskúšajte zlaté mlieko. Príprava je veľmi jednoduchá a chuť výborná. Navyše nepotrebujete desiatky ingrediencií. Základ si môžete pripraviť a až vás začne naháňať chuť na niečo sladké, kedykoľvek ho vytiahnete z chladničky.

Hlavnou prísadou zlatého mlieka je nenápadná sýto žltá kurkuma. Obsahuje silný antioxidant, protizápalový a protirakovinový kurkumín, ktorý má desiatky liečebných účinkov. K tým najdôležitejším patrí posilnenie imunitného systému, regulácia hladiny cholesterolu, zlepšenie trávenia, detoxikácia pečene či regulácie zažívanie. V ázijských krajinách poznajú kurkumín už dlhé stáročia a radia ho medzi “lieky”, ktoré používajú na všetky neduhy.
Účinky kurkumínu výrazne podporí mleté ​​čierne korenie – jeho účinnosť zvyšuje až 1000-krát.

 

Pripravte si ingrediencie

  • štvrť šálky kurkumy
  • kávová lyžička čierneho korenia
  • pol šálky vody
  • 1 šálka kokosového mlieka (môžete použiť aj mandľové či kravské)
  • kávová lyžička kokosového oleja

 

Ideme na to

Najskôr pripravíme kurkumovu pastu. Do malého hrnca dajte kurkumu, pol lyžičky čierneho korenia a vodu. Zmes dobre premiešajte, varte za stáleho miešania na miernom plameni až do zhustnutia. Následne prelejte do uzatvárateľného pohára a nechajte vychladnúť. Pastu uchovávajte iba v chladničke.

 

Zlaté MEKO

Vyrobíme z kurkumovej pasty. Prísady:

  • 1 šálka kokosového či iného mlieka,
  • 1 lyžičku kokosového oleja,
  • štvrť lyžičky kurkumovej pasty,
  • dochutiť môžeme medom.

V menšom hrnci zmiešajte všetky prísady okrem medu a za stáleho miešania priveďte do varu. Nechajte vychladnúť cca na 40 ° C, až potom oslaďte medom aby nestratil svoje blahodárne účinky.

honey-1006972_960_720

 

Zlaté mlieko si doprajte večer

Účinky kurkumy sú údajne najlepšie pred spaním, preto si zlaté mlieko doprajte večer. Keď vás začne naháňať chuť na niečo sladké, nemusíte siahať po čokoláde, ale veľmi rýchlo si môžete pripraviť toto lahodné a zdravé zlaté mlieko. Vďaka koreniu je skutočne veľmi husté, takže naozaj zasýti ale aj zaženie všetky chute na sladké.

 

Autor: Pleva s.r.o.


Pridaj komentár